producent zamgławiaczy i pryszniców plażowych
T +48 609 434 334
Email: biuro@fogfun.pl
FOG FUN sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 8, 62-004 Czerwonak
Każdy zamgławiacz może działać w dwóch trybach:
1. mgła na żądanie,
2. tryb ciągły.
W trybie "mgła na żądanie" urządzenie zaczyna wytwarzać mgłę po naciśnięciu przycisku uruchamiającego. Wytwarzanie mgły może trwać od kilku sekund do kilkudziesięciu minut i zależy od ustawień centrali sterującej.
W trybie ciągłym urządzenie wytwarza mgłę w wymaganych przez inwestora cyklach. Godziny rozpoczęcia cykli i czas ich trwania można dowolnie zaprogramować.
Urządzenie może automatycznie przechodzić w stan czuwania w godzinach nocnych oraz pracować w różnych godzinach w zależności od dnia tygodnia.
Obecnie oferujemy zamgławiacze ONE, QUADRO, ZIGZAG, SHOWER, SEVEN i NEVES.
Możliwe jest także zaprojektowanie i wykonanie urządzenia w oparciu o indywidualne preferencje klienta.
Za dodatkową opłatą możemy zagwarantować wyłączność na wybrany kształt i sposób wykończenia zamgławiacza.
Łącząc kilka zamgławiaczy możemy stworzyć:
1. "las zamgławiaczy" (np. 3-5 zamgławiaczy typu ONE lub QUADRO różnej wysokości i/lub w różnych kolorach)
2. pergolę/tunel (np. 2-6 zamgławiaczy typu SHOWER, SEVEN lub NEVES).
Zamgławiacz przykręcany jest do betonowego fundamentu dostarczonego w komplecie z urządzeniem. Montaż fundamentu wymaga wykonania wykopu o wymiarach (gł./szer./dł.) 100x50x50 cm.
W przypadku konieczności zamontowania urządzenia na niestandardowym podłożu np. na garażu podziemnym lub na plaży, możliwe jest przygotowanie indywidualnych wytycznych montażowych lub alternatywnego sposobu instalacji urządzenia.
Po zakopaniu fundamentu należy wykonać liniowy wykop, w którym ułożony zostanie przewód sterujący i rura doprowadzająca wodę z lokalnego wodociągu.
W przypadku wyposażenia zamgławiacza w pompę podnoszącą ciśnienie zlokalizowaną w studzience konieczne będzie wykonanie dodatkowego wykopu o wymiarach (gł./szer./dł.) 70x50x50 cm.
W każdym przypadku bardzo ważne jest zapoznanie się z instrukcją montażu i eksploatacji dołączoną do zamgławiacza.
Do optymalnego działania zamgławiacze wymagają miękkiej wody o ciśnieniu minimum 3 barów. Jest ono dostępne w większości wodociągów. Stosowanie pompy nie jest zatem warunkiem bezwzględnym.
Zastosowanie pompy konieczne jest jednak gdy:
1. ciśnienie w wodociągu jest zbyt niskie lub jest niestabilne,
2. wymagana jest wyjątkowo intensywna, drobna mgła.
Pompa podnosząca ciśnienie do około 10 barów dostępna jest jako opcja. Po zamontowaniu pompy ilość wytwarzanej mgły wzrośnie kilkakrotnie!
Woda pobierana z wodociągu ma zwykle średnią lub wysoką twardość, dlatego zalecamy zastosowanie wydajnego filtra z wkładem zmiękczającym lub zmiękczacza wody (dostępne jako opcja).
Urządzenia malowane są proszkowo na większość kolorów z palety RAL K7 Classic (z wyłączeniem kolorów neonowych i metalicznych).
Niektóre kolory mogą wymagać dopłaty.
Na życzenie klienta za dodatkową opłatą urządzenie możemy zamontować we wskazanej lokalizacji.
Przy założeniu ciągłej pracy urządzenia wyposażonego w 6 dysz przez 12 godzin dziennie, miesięczny koszt użytkowania zamgławiacza nie przekracza 40 zł*. W przypadku zastosowania dodatkowej pompy, koszty mogą wzrosnąć do 60 zł* miesięcznie. Oczywiście rzadko zdarza się, że urządzenie działa od świtu do zmierzchu bez przerwy. Faktyczne koszty użytkowania zamgławiacza są więc znacznie niższe - nie przekraczają kilkunastu złotych miesięcznie.
* przy założeniu ceny 1m3 wody=4,00 zł i ceny 1kWh energii=0,50 zł
Montaż urządzenia nie wymaga pozwolenia na budowę.
Urządzenie wysyłamy do klienta w ciągu 3 tygodni od otrzymania zamówienia. Okres realizacji zamówienia zależy od kilku czynników np. sposobu wykończenia urządzenia i wybranych opcji dodatkowych.
Nasi projektanci zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Urządzenia zaprojektowane zostały przez uprawnionych architektów, konstruktorów i elektryków. Cechują się dużą wandaloodpornością. Zasilane są bezpiecznym napięciem (24 VDC). Mgła tworzona jest z czystej wody pobieranej z lokalnego wodociągu.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zamgławiacze działały bezawaryjnie nie tylko w trakcie normalnego użytkowania, ale także wytrzymały próby złamania, urwania, przewrócenia.
Zastosowane rozwiązania znacznie ograniczają ryzyko kradzieży podzespołów, z których urządzenie jest zbudowane.
W odróżnieniu od fontann zamgławiacze FOG FUN działają w układzie otwartym. Woda do wytwarzania mgły pobierana jest z lokalnego wodociągu i nie wraca do urządzenia. Dzięki temu niemożliwy jest rozwój jakichkolwiek mikroorganizmów.
Zamgławiacz zasilany z wodociągu dostarczającego twardą wodę wymaga okresowego odkamieniania dysz. Dodatkowo należy regularnie sprawdzać czystość filtrów, a w przypadku urządzeń wyposażonych w filtr z wkładem jonowymiennym również wymieniać wkład zmiękczający.
Jesienią urządzenie trzeba odwodnić (ochrona przed skutkami zamarznięcia wody w układzie). W tym celu należy użyć kompresora.
Bezprzewodowy kompresor doskonale współpracujący z naszymi zamgławiaczami oraz wszystkie materiały eksploatacyjne dostępne są w naszym sklepie.
Wyposażenie opcjonalne oraz wszystkie części zamienne i materiały eksploatacyjne dostępne są na bieżąco w naszym sklepie.
Niezależnie od tego, czy używamy pralki, zmywarki czy prysznica, twarda woda zawsze stanowi problem.
Aby przedłużyć żywotność podzespołów zamgławiacza i uniknąć nieestetycznych zacieków zalecamy (w zależności od możliwości finansowych i organizacyjnych):
Do usuwania kamienia najlepiej użyć miękkiej szmatki i środka do usuwania kamienia (typu Cillit Kamień i Rdza). Po użyciu środka odkamieniającego należy pamiętać o dokładnym spłukaniu zamgławiacza wodą (pozostałości środka mogą spowodować uszkodzenie powierzchni urządzenia).
Zakamienione dysze, po wykręceniu z urządzenia należy zanurzyć na kilka minut w środku odkamieniającym (j.w.), a następnie dokładnie spłukać wodą.
Urządzenia produkujemy ze stali nierdzewnej, która dodatkowo zabezpieczona jest warstwą lakieru proszkowego. Dzięki temu, pomimo ciągłego kontaktu z wodą, urządzenia nie rdzewieją - nawet gdy zostaną fizycznie uszkodzone (np. zadrapane).
Zniszczone urządzenie (porysowane, pomalowane sprayem, zdekompletowane) można naprawić. Kosztorys i termin naprawy ustalany jest po ustaleniu rodzaju i stopnia uszkodzeń.